Haberler
Beylikdüzü Yat Limanı Faaliyete Başladı Adı West İstanbul Marina
Kumkapı Balık Hali Beylikdüzü Sahilimize Taşındı.
Beylikdüzü Cem Emlak Tüm İlanlarıyla Google+ Yayınına Başladı
Beylikdüzü Cazibe Ve Çekim Merkezi Olmaya Devam Ediyor
Beylikdüzü Cem Emlak Satılık Ve Kiralık Daire İlanları Twitter Sayfası
Beylikdüzü Atatürk Öğretmen Evi Faaliyete Başladı
Beylikdüzü İlçemize Deniz Otobüsü Gelmek Üzere
Kadir Topbaş Açıkladı. 2017'de Metro Beylikdüzü'nde
Beylikdüzü Büyükşehir'de Kapalı Yüzme Havuzu Çok Yakında Hizmette
0212 872 73 96
0533 413 37 35

Beylikdüzü Hakkında

Beylikdüzü, İstanbul'un En Hızlı Gelişen İlçelerinden Biridir. Beylikdüzü İlçesi Yeşil Alan Bakımından İstanbul'da En Fazla Yeşil Alana Sahip Olan İlçelerden Biridir. İstanbul İl Sınırı İçinde Olan Beylikdüzü, Batıda Bulunan İlçelerimizdir. 1453 Yılında İstanbul'un Fethinden Sonra Osmanlı'ya Bağlanan İlçemiz Tarım Köyü Olarak Kullanılmıştır.

Cumhuriyetten Önceki Adı Kesin Olmakla Beraber Garden'dır. Daha Sonra Cumhuriyetten Sonra Çevredeki Kavak Ağaçlarının Çokluğundan Dolayı Kavaklı Adı Konulmuştur. 2008 Tarihinde İse Beylikdüzü İlçe Olmuştur Ve Günümüzdeki İsmini Almıştır.

Günümüzde Beylikdüzü İlçesi Çarpık Yapılaşmanın Ürünü Olan Kaçak Yapı Ve Gecekondu Yapılaşmasının Olmadığı Ender İlçelerimizdir. Bunun Örneklerini Beylikdüzü'nde Bulunan Barış Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Büyükşehir Mahallesi, Adnan Kahveci Mahallesi Ve Kavaklı Mahallelerinde Görebilirsiniz.

Ulaşım Açısından Her Yere Yakınlığı İle Yaşayanlara Büyük Rahatlık Sağlayan İlçemiz, Metrobüs Ulaşımının İlçeye Ulaşmasından Sonra Yaşayanlarına Büyük Rahatlık Sağlamış Ve Hızla Büyümeye, Gelişmeye Devam Etmiştir. Bölgede Bulunan Fatih Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Okyanus Koleji Ve Bahçeşehir Üniversitesi İle Lisesi Bu Büyümede Önemli Etkenlerdir.

Beylikdüzü Sahil Şeridinde Bulunan Deniz İse Her Yıl Yapılan Ölçümler İle Yüzmeye Elverişli Olup, Sahilleri Yaşayan Halk Tarafından Yoğun Bir Şekilde Kullanılmaktadır. Diğer Bir Açıdan Sosyal Yaşam Çerçevesinde İlçede Bulunan Başlıca Migros Alış Veriş Merkezi, Real Market, Carrefour Bu Hızlı Gelişime Olumlu Etkenlerdendir. Fakat İlçemizde Bulunan Tüyap Fuarı Ve Kongre Merkezinin Beylikdüzü İlçemize Yapmış Olduğu Katkıda Unutulamaz.

Bu Yüzden Bizde Diyoruz ki ; İstanbul'un Gülen Yüzü Beylikdüzü.